Ekotransport

Jesteśmy odpowiedzialną firmą, której nieobce są kwestie związane z ochroną środowiska. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że transport jest jednym z tych sektorów gospodarki, które w największym stopniu zanieczyszczają naszą planetę. Z drugiej jednak strony mamy świadomość, że bez transportu przedsiębiorstwa nie mogłyby się rozwijać, a konsumenci nie mieliby aż tak dużego wyboru towarów.

Wiemy, że nasi klienci mają podobne rozterki. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować niekorzystne skutki naszej działalności. Jesteśmy EKO przewoźnikiem. Oto jak udało nam się to osiągnąć.

Ekotransport –
w zgodzie z normą Euro 6

Dysponujemy nowoczesnym taborem w klasie emisji spalin Euro 6. To obowiązująca od 2015 r. europejska norma, która ustanawia dopuszczalną emisję szkodliwych gazów przez pojazdy spalinowe. Co to w praktyce oznacza? Że w porównaniu z autami o klasie emisji spalin Euro 5 nasze pojazdy w mniejszym stopniu zatruwają środowisko naturalne. Zastosowano w nich bowiem wydajniejsze technologie oczyszczania spalin.

Ekotransport – hybrydowy system FUEL FUSION

Z myślą o ekologii, nasz tabor uzupełniliśmy o hybrydowe ciągniki siodłowe CNG. Wykorzystują one innowacyjny system FUEL FUSION, dzięki którym ich silniki są bardziej przyjazne środowisku naturalnemu. Efektem zastosowania mieszanki dwóch paliw – oleju napędowego i gazu – jest to, że nasze ciągniki siodłowe emitują mniej cząstek stałych i dwutlenku węgla. Dlaczego to takie ważne? Cząstki stałe są głównym składnikiem smogu, który atakuje płuca ludzi i zwiększa prawdopodobieństwo występowania alergii, chorób układu oddechowego i nowotworów. Z kolei dwutlenek węgla należy do gazów cieplarnianych, które są odpowiedzialne za globalne ocieplenie. Ograniczenie emisji tych szkodliwych substancji to zadanie, które każde przedsiębiorstwo transportowe powinno wpisać w swój statut. Częściowe zastąpienie oleju napędowego tańszym gazem sprawia, że nasze ciągniki siodłowe są nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne. Przekłada się to na atrakcyjną cenę naszych usług.

Ekotransport – planowanie tras i przemyślana logistyka

W naszej firmie dbamy o środowisko naturalne na różne sposoby. Nie tylko dysponujemy ekologiczną flotą pojazdów, ale również planujemy trasy w taki sposób, aby ograniczyć zużycie paliwa, a co za tym idzie emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Co więcej, nasi kierowcy stosują się do zasad eco-drivingu. Ogranicza to ślad węglowy wynikający z naszej działalności, a także pozytywnie wpływa na kulturę jazdy na polskich drogach.

Na tym jednak nie koniec. Nieustannie doskonalimy również łańcuch dostaw, dzięki czemu staje się on coraz bardziej proekologiczny. Dzięki przemyślanej logistyce eliminujemy tzw. puste przejazdy. Automatyzujemy procesy i używamy ekologicznych materiałów eksploatacyjnych. Stale monitorujemy nasze działania i sprawdzamy, które przynoszą najlepsze rezultaty. W ten sposób nie tylko dbamy środowisko, ale również obniżamy koszty prowadzenia działalności.

Zapraszamy do kontaktu